Firma

Firma LUKAS působí v odvětví měření sil již od roku 1990 a je těsně spjata s vývojem prvních tenzometrických snímačů v České republice, vyvinutých ve zkušebnictví leteckého průmyslu. Vyvíjíme a vyrábíme tenzometrické siloměry vhodné pro statická a dynamická měření sil o velikosti 5N - 1 MN. V našich siloměrech jsou aplikovány tenzometry špičkových světových výrobců, se kterými těsně spolupracujeme.

Pro malé rozsahy do 200 N dodáváme kromě klasických ohybových siloměrů (typ.řada S-39) s chybou 0,02 - 0,05 % ze jmenovitého rozsahu siloměru také miniaturní provedení (typ. řada S-46) o průměru 22-28mm a výšce 8mm s chybou 0,2%.

Měřící rozsah do 50 kN pokrývá několik řad siloměrů rozličných tvarů, dodávaných dle požadavku zákazníka na zástavbu do měřících souprav (stavební výška, závitová zakončení...).

Typová řada velmi přesných siloměrů S-35 s chybou 0,05-1% pokrývající rozsah od 3 do 200 kN je díky velmi nízké stavební výšce (35-50 mm), odolnosti proti parazitnímu zatížení velmi oblíbená v oblasti technologického vážení a možnosti zástavby do různých testovacích strojů (dynamické únavové zkoušky, trhací zkušební stroje atd.).

Pro měření sil v rozsahu do 500 kN a do 1000 kN jsou určeny siloměry typ řady S-51, 52 prstencového tvaru. Byly vyvinuty pro měření tahového předpětí kotevních šroubů a lan, které  je jednou z  mnoha možných aplikací těchto siloměrů v praxi.